Uložto vs Gozo. Uložto změnilo vyhledávání. Co teď? Poradíme zde - Škudlínek

ulozto vyhledávání
Náhled úvodní stránky uložto.cz s novým zatím nefunkčním vyhledáváním gozo

Ulozto kvůli změně legislativy vypnulo jeho vyhledávání a přešlo na externí služby – Seznam, Google, Bing a Gozo. Poslední z nich toho najde nejvíc, ale i tak je to bída. Co teď dělat? Jak s novým hledáním pracovat?

Novika: Uložto dává 33% slevu na nákup 70Gb kreditu. Využíjte slevu zde.

Vyhledávání: našeptávač je pryč

Se změnou vyhledávače zmizel i našeptávač. Pokud tedy něco hledáte buďte přesní. Napřílad: Pátý díl seriálů, který má druhou řadu vyhledávejte tímto způsobem název seriálu s02e05 nebo 2×5. Názvy anglických seriálů většinou nejsou nahrány v češtině. Pokud neumíte napsat přesný název v angličtině, jděte třeba na csfd.cz do vyhledávání napište český název a v detailu filmu nebo seriálu zkopírujte anglický název.

Můžete dopsat i následující výrazy:

 • titulky (pokud máte zájem o vložené titulky)
 • dabing (pokud máze zájem o český dabing)
 • novinka (nevíte co chcete)

Co dělat, když film nebo seriál nemá vložené titulky? Jděte na server titulky.com a zde určitě titulky najdete.

Gozo for Ulož.to

Náhled nového vyhledávání

Po napsání názvu hledání se dostanete na web gozo. Zde si nejprve upřesněte hledání tím, že kliknete buď na video nebo v záložce další je audio a archivy. Poté úplně vpravo nahoře najdete odkaz nástroje. Po kliknutí můžete dále filtrovat. Délka, kvalita videa a typ videa. Nás bude zajímat kvalita videa. Čím kvalitnější video tím větší velikost. Nastavte tedy 1080p a výše. Tímto si odfiltrujete nekvalitní soubory.

Filtrovat se dají ještě písničky. Když si rozkliknete audio a poté filtr vpravo tak si můžete filtrovat kvalitu. Nízká, střední a vysoká.

O vyhledávání Gozo

gozo logo

GozoFinder je globální služba ochrany osobních údajů postavená na principu, že soukromí je vždy na prvním místě. Naše sada snadno použitelných produktů pomáhá komukoli na světě chránit jejich osobní údaje online. „Vytvořili jsme GozoFinder, abychom poskytli alternativu.“ Zatímco většina soukromých uživatelů používá málo dominantních vyhledávačů, jako jsou Google a Bing, podniky vážně postrádají programový přístup k webovým vyhledávačům.

Naše technologie nám umožnila nabízet vyhledávání jako službu pro jakoukoli úroveň zákazníků, ať už se jedná o vývojáře aplikací signle, začínající společnost nebo velký podnik. Vyhledávání GozoCustom lze použít pro relativně jednoduché vyhledávání v aplikaci nebo pro konkrétní web, pro vyhledávače na webových stránkách společnosti až po rozsáhlé komplexní vyhledávače, které se zaměřují na konkrétní část webu celého webu.

GozoFinder je vyhledávač zaměřený na soukromí. Neukládáme vaši historii vyhledávání. Nemáme proto co prodávat inzerentům, kteří vás sledují na internetu. neshromažďujeme ani nesdílíme žádné vaše osobní údaje.

Tmavý mód Gozo

Gozo umožňuje stejně jako uložto zapnout tmavý mód, uděláte to tak, že kliknete vpravo na menu (tři vodorovné čáry) a vyjede vám nabídka v ní si můžete zapnout tmavý mód popřípadě změnit jazyk.

tmavý mód
Výběr jazyka a změna tmavého módu

A takto vypadá zapnutý tmavý mód

gozo ulozto vyhledávání

Proč uložto vypnul vyhledávání?

Může za to nová legislativa EU. Víc to nemá cenu rozepisovat. Kdyby uložto nezměnilo způsob fungování vyhledávání na webu, skončilo by úplně a navíc s obří pokutou. Buďme tedy rádi aspoň za Gozo.

Uložto alternativy?

Hellspy

Pár let zpátky bych řekl, že hellspy je jeden z největších konkurentů uložto, dnes si myslím, že trochu zaspal dobu a pokud hledáte něco normálního musíte se probrat tunou filmů pro dospělé. Hell spy má dvě možnosti koupení kreditu.

 1. Měsíční paušál, za 99Kč měsíčně budete mít neomezené stahování, dá se jednoduše zaplatit třeba SMSkou z Vašeho mobilu.
 2. Kredity – můžete si koupit různý počet kreditu a různé platební možnosti. U platbou sms od 700MB do 120 000MB, které se vám budu po každém stažení odečítat. 120 000 MB můžete mít již za 499Kč což je o 3GB více než za stejnou cenu u uložto. Doporučil bych spíše platbu kartou nebo převedem, kdy za 1000 Kč dostanete 500 000 MB

Pokud víte, že budete stahovat hodně věcí najednou, doporučuji si koupit paušál na měsíc a stáhnout si co nejvíce dat. Velkou nevýhodou je to, že si nemůžete nic stáhnout zdarma. Oproti konkurenci. Adresa je www.hellspy.cz

Fastshare

Fastshare jedním slovem drtí konkurenci cenami. Za 100Kč dostanete 50GB kreditu, což je 2x více než na uložto. Obsahově je na tom o dost lépe než Hellspy. Co se stahování zdarma týče, tak je to opět o něco lepší než u konkurence, stahovat můžete samozřejmě i zdarma a rychlost je omezená na max. 450kB/s. Zároveň můžete stahovat jeden soubor. Adresa je www.fasthare.cz

Dinoshare

Dinoshare je již minulostí, protože jej koupil Fastshare. Měli jste na Dinoshare účet? Nic se neděje, zaregistrujte se na Fastshare pod stejným emailem jako jste měli na Dinoshare a Váš účet se i s kredity převede. Slogan: dinoshare je zdarma. zadej co hledáš a stahujte neomezenou rychlostí zdarma

Webshare

Poslední z konkurence je Webshare. Stejně jako Fasthare i toto uložiště nabízí možnost stažení obsahu zdarma. Po vyhledání pár stejných souborů, bych řekl že je na webshare asi nejkvalitnější obsah. Soubory jsou nahrávány v super kvalitě, takže určitě doporučuji vyzkoušet. Adresa je: www.webshare.cz

Kam dále? Založte si účet u České spořitelny a využijte naplno bankovnictví s aplikací George csas.cz přihlášení na účet

4 příspěvků “Uložto vs Gozo. Uložto změnilo vyhledávání. Co teď? Poradíme zde

 1. na serveru ulož to nebo gozo bylo mnoho materiálů nepodléhajících autorským právům, různé studijní materiály, prezentace, přednášky atd. Kde je lze sehnat nyní?

 2. Stačí si pustit android aplikaci na PC a vše funguje jako dříve. Případně si hledanou položku najít na mobilu a poslat si jen link do PC a kliknout na něj. Není to značka ideál, ale pořád lepší, než ty stupidní vyhledávače.

 3. Vím, že budete psát, že nové vyhledávání je blbost a změna k horšímu, ale budete si muset zvyknout. Takže si ještě jednou projděte návod a uvidíte, že to půjde. Když si pořádně všechno vyfiltrujete dostanete se k tomu co hledáte. Nemá význam přecházet jinam. Na jiné vyhledávání přejdou časem i ostatní servery a třeba to bude ještě horší než na Gozo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Před přidáním dotazu se prosím podívejte jestli už nebyl někde v diskuzi zodpovězen, díky.

Ušetřil jsem ročně 11000 Kč, jak?

 1. Změna mobilního tarifu z 750 Kč měsíčně na 500Kč, ročně ušetřeno 3000 Kč
 2. Přechod k jiné bance, měsíční poplatky 150 Kč nově 0 Kč, ročně ušetřeno 1800 Kč
 3. Povinné ručení ročně 5500 Kč nově 3680 Kč, ušetřeno 1820 Kč
 4. Změna dodavatele plynu z 22600 ročně na 18 200 Kč , ušetřeno 4400Kč za rok

Chci také ušetřit

Škudlínek

Škudlínek je tu od toho aby Vám ušetřil. Pomůže Vám vybrat tu správnou banku, půjčku nebo poradí, kde nakoupit dovolenou ve slevě. Obsah postupně přibývá, takže doufáme, že časem zde najdete všechno co budete potřebovat k tomu, aby jste na tom byli finančně lépe.

Škudlínek.cz Potřebujete vytvořit web? Tvorba webových stránek