George.csas.cz – přihlášení na účet – internetbanking

Nové internetové bankovnictví George od České spořitelny je tu už od minulého roku a má nahradit stávající bankovnictví Servis24. Zatím ho používá asi polovina klientů spořitelny. Jak poznáte že máte přejít na nové bankovnictví? Příjde Vám SMS zpráva ohledně konce bankovnictví servis24 a o tom, že se máte nově přihlásit na bankovnictví George.

Už mi přišla SMS zpráva ohledně přihlášení, co teď?

Teď už si stačí zapamatovat jednu z těchto dvou internetových adres:

 1. www.george.cz
 2. www.george.csas.cz

Adresa č.1

Otevřete si stránku www.george.cz je to informační web o internetovém bankovnictví, pokud se George bojíte nebo moc nechápete jeho funkčnost, doporučuji si web projít, popřípadě pokračovat ve čtení zde, najdete zde vše co budete potřebovat. Na to, aby jste se dostali do svého internetvého bankovnictví (internetbanking) stačí nahoře vpravo kliknout na odkaz internetové bankovnictví a kliknout na George. Viz. obrázek níže.

Výsuvné menu george.cz
Na webu george.cz najeďte myší na odkaz Internetové bankovnictví a poté klikněte na prví odkaz George.

Adresa č.2

Otevřete si stránku george.csas.cz Tato stránka slouží přímo pro přihlášení na Váš účet internetového bankovnictví. Je to vlastně stránka, která se Vám zobrazí pokud kliknete na stránce č.1 na odkaz internetové bankovnictví.

Pokud jste postupovali správně v okně se vám otevře web, který vypadá takto:

Náhled vstupní stránky internetového bankovnictví George
Úvodní stránka nového internetového bankovnictví George.

Jsem na správné vstupní stránce, co teď?

Teď už je to jednoduché. Určitě si pamatujete přihlašovací údaje, které jste vkládali do servis24 před přihlášením. Vložte je do nového bankovnictví.

Napřed vložte Vaše desetimístné klientské číslo, stejně jako kdysi na servis24. Máte? Teď klikněte na pokračovat a vložte stéjné heslo jako jste vkládali do servis 24.

Pokud jste zadali Vaše údaje správně zobrazí se Vám úvodní stránka nového internetového bankovnictví George, která vypadá takto

Přihlášený uživatel
George.csas.cz po přihlášení. Print screen ze zkušební verze George.

Jak se teď pořádně zorientovat?

Po přechodu ze servis24.cz je to trochu šok, nic nevypadá, tak jak vypadalo. Vše důležité ale najdete hned na úvodní stránce. Na levé straně vidíte Váš běžný účetní zůstatek. Graf je možná zbytečná novinka. Pod grafem vidíte důležitý odkaz a to Nová platba na servis24 to byl odkaz Zaplatit. Nová platba má stejnou funkčnost jako zaplatit. Pošlete přes ni ale kromě domácí platby, také zahraniční platbu. A nakonec na pravé straně máte hned na úvodní stránce Vaši historii transakcí. Na servis 24 jste ji našli pod odkazem historie. Nově tedy nemusíte na nic klikat a vše důležité máte hned na úvodní stránce internetového bankovnictví.

Chci poslat domácí platbu.

Místo odkazu zaplatit, teď hledejte odkaz Nová platba, je modrý a je na úvodní stránce. Pokud nejste zrovna na úvodní stránce klikěte na vlevo nahoře na logo George. Vypadá takto:

Logo internetového bankovnictví George

Poté pod grafem na levé straně klikněte na odkaz Nová platba, vypadá takto:

Po kliknutí na odkaz nová platba Vám vyjede stránka, která vypadá takto:

Zadávání domácí platby. Print screen ze zkušební verze George.

Hned v úvodu si můžete vybrat jestli je platba v rámci České republiky (domácí platba) nebo platba do zahraničí. Nově pak musíte zadat příjemce platby, napište třeba celé jméno, v budoucnu si ho George zapamatuje a pak už nebudete muset vypisovat číslo účtu, kdysi jste tuto funkci museli zaškrtávat jako: Uložit platbu jako šablonu s názvem . Pak následuje již zmiňované číslo účtu. V servis24 byli tři pole, dnes je to vše v jednom, takže pokud vypisujete účet s pomlčkou vložte jej vkuse. Můžete uvést celé číslo účtu i s lomítkem a kódem banky a nebo kliknout na odkaz Kód banky a banku vybrat. Pak následuje pole pro částku, kterou chcete odeslat. Dole pod částkou vidíte stav Vašeho účtu, takže hned vidíte jestli si platbu můžete dovolit. Dále následují Varibilní, specifiký a konstatní symbol nebo zpráva pro mě a zpráva pro příjemce. Není Vám něco jasné? Podívejte se na video návod o tom jak poslat jednorázovou platbu.

Jak si zašlu potvrzení na email?

Kdysi jste byli zvyklí na text Zaslat potvrzení na e-mail. Dnes se formulace opět trochu změnila a tu samou funkci najdete pod textem E-mailové potvrzení. Dokud nezašketnete u textu takzvaný checkbox, tak nepůjde vložit email na který chcete potvrzení poslat. Nově si George bohužel nepamatuje ani Váš email a musíte ho vkládat ručne, tedy pokud chcete potvrzení poslat na Váš email.

Kde najdu moje šablony?

Šablony už bohužel neexistují, ale nelekejte se. Šablony nyní najdete pod názvem Adresář. Na adresář se dostanete buď v detailu platby vpravo nahoře je ikonka adresář.

Nebo vpravo nahoře klikněte na ozubené kolečko a poté odkaz adresář. Adresář vypadá jako na obrázku níže.

Náhled adresáře, který je náhradou za šablony. Print screen z webu george.csas.cz

Teoreticky adresář vůbec nemusíte hledat a pokud si pamatujete název šablony, stačí vepsat tento název do pole příjemce, George by ho měl najít a vyplnit platební údaje za Vás. Pokud některou z Vašich šablon neumíte najít, zkuste kontaktovat podporu George na telefonním čísle: 956 777 438. 

Jak si změním limity platby?

Maximální výše limitu plateb při potvrzení autorizačním SMS kódem je nastavená na 200 000 Kč denně aje možné ji zvýšit jen pokud používáte tzv. Bankovní identitu. Menší limit nastavit nejde

Jak zadám trvalou platbu?

Jak zadám trvalou platbu?

 1. Klikněte na kartu vašeho účtu (třeba vlevo na graf)
 2. Vlevo dole je odkaz trvalá platba
 3. Vpravo nahoře modré tlačítko nová trvalá platba
 4. V dalším okně klikněte na založit
 5. Zadejte všechny informace (název, číslo účtu, částku, variabilní symbol) + vyberte jak často se bude platba opakovat (který den a jak často)
 6. Klikněte na modré tlačítko potvrdit.

Inkaso se dělá úplně stejným způsobem. Pokud budete chtít změnit částku, interval nebo jakýkoliv jiný údaj, jděte opět do odkazu trvalá platba a v tabulce klikněte na platbu kterou chcete změnit, nabídka se rozevře a v ní najdete odkaz, který se jmenuje změnit, poté opět uložte.

Zde se můžete podívat na video o tom, jak zadat trvalou platbu nebo inkaso.

4 příspěvků “George.csas.cz – přihlášení na účet – internetbanking

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Před přidáním dotazu se prosím podívejte jestli už nebyl někde v diskuzi zodpovězen, díky.

Ušetřil jsem ročně 13 210 Kč, jak?

 1. Změna mobilního tarifu z 750 Kč měsíčně na 500Kč, ročně ušetřeno 3750 Kč
 2. Přechod k jiné bance, měsíční poplatky 150 Kč nově 0 Kč, ročně ušetřeno 1800 Kč
 3. Povinné ručení ročně 5500 Kč nově 3680 Kč, ušetřeno 1820 Kč
 4. Změna dodavatele plynu z 22600 ročně na 18 200 Kč , ušetřeno 4400Kč za rok

Chci také ušetřit

Škudlínek

Škudlínek je tu od toho aby Vám ušetřil. Pomůže Vám vybrat tu správnou banku, půjčku nebo poradí, kde nakoupit dovolenou ve slevě. Obsah postupně přibývá, takže doufáme, že časem zde najdete všechno co budete potřebovat k tomu, aby jste na tom byli finančně lépe.

Škudlínek.cz Potřebujete vytvořit web? Tvorba webových stránek